Bol Paça Kumaş Pantolon Kombini Erkek

Erkek Pantolon Bol Paça

Her sezonda bazı trendler değişim gösterirken bazıları yerinde kalıyor. Bol paça pantolonlar da bu karışıklık içerisinde bulunan ürünlerden bir tanesi. Bol paça pantolon modelleri ilk kez 19. Yüzyıl’da İngiltere ve Amerika donanmaları tarafından kullanılmaya başlandı. 1960’lı yıllarda ise hippi kültürü ile modaya adım attı ve sonraki 10 yıl herkes tarafından sevilerek giyilmeye devam etti. O dönemde televizyonda yapılan popüler şovların sunucularında bu pantolonların görülmesi, beğeniyi arttırdı. Bu moda akımı Türkiye’ye ise İspanyol paça, bol paça pantolon olarak giriş yaptı.

Erkek pantolon bol paça modelleri de yeni sezon trendleri arasında yer alan parçalardan bir tanesi. Ancak herkesin dikkat etmesi gereken bir şey var ki, trend herkes için değildir. Herkes bu ürün trend oldu diye hemen alıp giymemelidir. Burada kişinin beden ölçüleri, proporsiyonu ve zevki göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin kısa boylu ve hafif toplu bir erkek  bu pantolonlar asla tercih etmemelidir. Çünkü bol paça pantolonlar kişiyi olduğundan çok daha kısa gösterebilecek bir forma sahiptir. Uzun boylu kişilerin erkek pantolon bol paça modellerini tercih etmesi daha doğru olacaktır.

Bol Paça Pantolon Kombini

Geçtiğimiz sezonda gerçekleştirilen kış defilelerinde dikkat çeken pantolon modelleri arasında erkek pantolon bol paça modeller yer aldı. Şüphesiz podyumun en baskın öğesiydi. Üstelik hemen hemen her rengi görmek de mümkün. Ancak en çok tercih edilen ve en kolay kombin edilen renkler, gri, kahve tonları ve siyah. Bu renk tonları daha pasif olduğu için üzerine parlak ya da canlı tonlarda üst giyim ürünleri tercih edilebilir. Bol paça pantolon üzerine yakıştırdığınız rengi giyebilirsiniz. Ancak seçtiğiniz parçanın dar olmasına özen göstermelisiniz. Bele oturan gömlekler ve dar balıkçı yaka tişört ile kazaklar çok daha şık duracaktır.

Erkek Koleksiyonlarında Bol Paça

Genellikle bol paça pantolonlar bayanlar tarafından tercih edilebilirliği yüksek ürünler olsa da, son dönemlerde erkeklerde de moda.  Erkek modasında buna retro-future akımı adı veriliyor. 1970’li yılların eğlencesi 2019 ile modern hale geliyor. Özellikle ince ve uzun boylu beyler tarafından tercih edilecek erkek pantolon bol paça modelleri, üste oturan bluzlar ile harika bir kombin oluşturacaktır.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap