Diyette Kahvaltının önemi

Diyette Kahvaltının önemi

Diyette kahvaltının önemi çok büyüktür. Güne tamimiyle dinçte başlamaması sağlayan kahvaltı ana öğünümüzü halk diliyle kuş sütünü eksiltmememiz gerekir.

Kuş sütünü eksiltmemiz gerekir çünkü gün içerisindeki enerjimizi tam olarak verimli bir şekilde kullanmak tamimiyle kahvaltı öğünümüze bağlıdır.

Diyette Kahvaltının önemi

Diyette Kahvaltının önemi

Bünyemiz daha doğrusu midemiz yemek yedikten tam olarak 3 veya 4 saat sonra gibi bir süre içerisinde yediklerimizi yakarak tekrardan acıktığını belli etmek için beyine belirli bir hormon salgılar. Bu ileti sayesinde acıktığımızı öğreniriz. Kahvaltı ile öğle yemeğimizin arasına bir kuşluk dediğimiz bir öğün yerleştirmeniz şart.

Diyette Kahvaltı

Diyette Kahvaltı

Bu kuşluk vakti dediğimiz sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasında bir köprü vazifesi gören öğünü 3 saat sonra yiyin. Bu öğünde atıştırmalık olarak bir bardak çorba veya hafif bir şeyler tüketebilirsiniz. Geçen seneye kadar bir gün içerisinde 6 öğünden daha çok 7 öğünün olmasını belirleyen diyetisyenler metabolizma hızını az ama sık sık yiyerek hızlandırmayı amaçlarlar. Zaten doğru bir beslenmenin amacıda vücudu daha hızlı ve atik bir şekilde çalıştırmaya yardımcı olmaktır.

Yazın diyet yapmanın sakıncası var mı

Yazın diyet yapmanın bir sakıncası yoktur fakat özel bir durumu vardır. Bu özel durumda daha çok sıvılara daha fazla önem gösterilmesi gerekiyor. Bunun için öğün kontrolü olarak bir diyetisyen tarafından kontrol yapmak daha doğru bir davranıştır.

Öğle yemeği, akşam yemeği, kuşluk öğünü, kahvaltı öğünü

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap