Erkek Giyiminde Doğru Seçimi Yapmak

Erkek Giyiminde Doğru Seçimi Yapmak

Kıyafet seçiminin etkisi kişinin iyi ya da kötü görünmesinden ibaret değildir. Seçtiğiniz kıyafet, başkaları üzerinde yapacağınız psikolojik etkinin de en önemli unsurlarından biridir. Gerek gündelik hayatta gerekse iş giyiminde karşınızdaki insanları etkileyebilmek ve olumlu bir etki yaratmak için seçtiğiniz kıyafetlere dikkat etmenizde fayda var. Sizin için hazırladığımız bu yazıda, dış görünümünüzü etkili kılacak bazı ipuçları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Renk Uyumu

Seçtiğiniz kıyafetler ne kadar kaliteli olursa olsun, uyumlu olmadıkları sürece size şık bir görünüm yaratmayacaklardır. Özellikle ceket, pantolon, gömlek gibi erkek giyim ürünlerinde bu hususa dikkat etmeniz gerekir. İyi bir etki yaratabilmek için öncelikle doğru rengi bulmalı, daha sonra kıyafetleri renklerine göre uyumlu bir biçimde kombinleyebilmelisiniz.

Örnek vermek gerekirse, lacivert, siyah gibi koyu tonlardaki takım elbiseler mizacınıza keskinlik katacaktır. Beyaz, krem gibi açık renk tonları da doğru biçimde kombinlendirdiği takdirde şıklığınızı arttıracak ve size hoş bir görünüm kazandıracaktır. Burada dikkat etmeniz gereken, pantolon, ceket, gömlek, kravat gibi parçalar arasındaki uyumdur.

Sözgelimi, siyah bir pantolon ve ceket ile beyaz bir gömleği kombinleyebilirsiniz. Ya da kahverengi bir ceket ile siyah kazak kombini üstünüzde uyumlu görünecektir. Özel bir durum için (düğün, toplantı vs) takım elbise almayı planlıyorsanız, renklerin anlamlarına bakıp tercihinizi buna göre yapmanızda fayda var.

Aksesuarları Doğru Kullanmak

Kemer tokası, broş, zincir gibi aksesuarlar son yıllarda erkek giyim kombinleri arasında oldukça önem kazandı. Farklı ve şık bir görünüm yaratmak istiyorsanız bu aksesuarları doğru kullanmanız gerekir. Giydiğiniz ceketin model ve renk bakımından kullandığınız aksesuara uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Örneğin, düz siyah bir takım elbise üzerine zincir takmak şık bir görünüm yaratmayabilir. Ancak düğmelere takılan zincir, ceketin içine giyilen siyah bir yelekle şık duracaktır. Bu tür aksesuarları tarzınızda bir enstruman olarak kullanmak istiyorsanız Pierre Cassi kataloglarına göz atabilirsiniz.

Kaliteli Ürün Seçimi

Tercih edilen giyim ürünlerinin kalitesi diğer tüm detaylardan daha önemlidir. Nitekim polyesterden imal edilen giysiler çabuk yıpranacağı için başta sahip oldukları parlak görünümü kaybedecek ve size hoş olmayan bir görünüm kazandıracaktır. Birbirinden şık erkek giyim ürünlerini Pierre Cassi mağazasında bulabilirsiniz. 

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap