Giyim Erkek Giyimi Ve Bayan Giyimi Seçimlerde Nelere Dikkat Etmeliyiz

Giyim Erkek Giyimi Ve Bayan Giyimi Seçimlerde Nelere Dikkat Etmeliyiz

giyim-alıveriş-erkek giyimi-bayan giyimi

Erkek Giyimi ve Bayan Giyimi yapmamız gereken püf noktalar Giyiminizde yapacağınız gerçek seçimler, sizin topluluk içerisinde bulunan yerinizi belirlemede davranışlarınız civarı mühim bir yere sahiptir.

Peki bu seçimi yaparken hangi kriterler laf sahibidir?

Bu kriterlerden ilki Cinsiyet faktörü. Bireyin kız ya da adam oluşu giyimini etkileyen mühim bir kriterdir.

Bir öbür faktör de Yaş faktörü. Bebek, bebek, çocuk, erişkin, ortada yaş ve ihtiyar kişilerin giyim tarzları birbirinden farklıdır ve giyimde tercih yaparken bu yaş faktörüne uyumlu seçimler inşa etmek da gerçek seçimde mühim bir yere sahiptir.

Bir diğer faktör Toplumsal Etraf ve Toplumsal Durum. Elbiselerin giyileceği ortama ve iş ortamına yönelik giyilmesi ve seçilmesi uyarı edilmesi gerekli olan bir öbür mühim noktadır.

Sosyal Hayat da bir diğer faktördür. Hanede daha huzurlu giysiler giyeriz ancak kutlfakat, düğün töreni benzeri yerlerde kıyafet seçimimin bu civarı huzurlu olmaz.

Mevsime uyarı etmeden giysi seçmek olabilir mu? Mevsime yönelik başka giyim gereksinimleri ortaya çıkar. Kış Mevsiminde giydiğimiz giysileri yazın, yazın giydiğimiz giysileri de kış mevsiminde giymek ne civarı gerçek ve yerinde olabilir sizce?

Bir diğer öğe da Zevk. Kişilerin birbirinden başka giyinme tarzları ve zevkleri vardır. Birinin beğendiği bir giysi diğer biri aracılığıyla beğenilmeyebilir, onun zevkine ve tarzına uyumlu olmayabilir.

Önemli faktörlerden biri daha, Trend. Daha önce giyilmesi düşünülmeyen kıyafetlerinModa olarak bilinen bir akımla beraber göz alışkanlığı kazanılması sonucu olarak kocaman kitleler aracılığıyla onay görüldüğü bundan önce gözlemlenmiş bir vaziyettir.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap