hızlı kilo vermenin zararları

hızlı kilo vermenin zararları

Sevgili takipçi, Yaz aylarında plaj sevdasından dolayı kişiler hızlı kilo vermek istiyor. Bu hızlı kilo verme isteği bazen gözü kör bir hırs oluyor. Bunun için hızlı kilo verme adı altında şok diyetleri arıyorlar. Buldukları şok diyetleri uygulamaya başlayan kişiler, bu diyetlerin etkileri hakkında bilgisi olmayan kişilerdir.

Bu şok diyetleri sık sık gazete dergi ve televizyon programlarında sık görüyoruz. Bu programları kim verirse versin kesinlikle ve kesinlikle inanmayın arkadaşlar; çünkü hiçbir diyet zararsız olamazdır. Bununla birlikte şok diyetlerin kas kayıplarına sebep olduğunu bilgi olarak siz arkadaşlara veriyorum.

hızlı kilo verme

hızlı kilo verme

Normal diyetlerle kilo verirken kas kayıpları olmaz. Kilo verildiği zaman kaslarda kaymalar olur. Eğer hızlı kilo verirseniz kaslar hızlı kayar. Yağların yerine kayıp yaşarsınız. Kas kayıplarından sonra da halsiz yorgun ve bitkin düşersiniz. Söylemem gerekiyor ki bazen yürümekte bile zorluk çekebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere yürümemizi hareket etmemizi sağlayan kaslarımızdır. Bunları kaybı demek bu faaliyetlerimizin yavaşlaması hatta oluşmaması demektir sevgili arkadaşlar.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap