İnternetten alışveriş yapmanın artıları ve eksileri

Son senelerde oldukça populer olan internetten satışın artıları ve eksileri nelerdir ? bu yazımızda bu soruya cevap bulacağız.İnternetten alışveriş çoğu zaman hepimizin kolayına gelir.Bilgisayar başından hatta bazen telefon elimizde bakıp beğendiğimiz kıyafete efor sarfetmeden,dışarı çıkıp mağaza mağaza dolaşmadan sahip oluruz.

İnternetten alışveriş yapmanın artıları ve eksileri

İnternetten alışveriş yapmanın artıları ve eksileri

Bu özellikle yaşadığımız ilde mağazası bulunmayan markalardan alışveriş yapmamızı sağladığı için daha da hoşumuza gidebilir.Peki bu artıların getirdiği eksiler nelerdir? Bu eksilerin en başında seçtiğimiz kıyafetin üstümüzde nasıl duracağını bilememek geliyor.Mankenin üstünde görüp çok beğenip aldığımız bir kıyafet bizde onda ki gibi durmayabiliyor.Bu sebeple alınıp giyilmeyen bir çok kıyafet,boşa harcanmış para ve dolapta yer ısrafı ortaya çıkıyor.

Özellikle bedenlerini bilmediğimiz bir markadan yaptığımız alışverişlerde bedenimize tam oturan kıyafeti bulmak sorun olabiliyor.Ayakkabı alışverişlerinde ise bu problem tavan yapıyor.Ayrıca kıyafet üzerimize tam olarak olsa bile kimi zaman defolu çıkabiliyor.

Geri göndermerme,paranin iade edilmesini beklemek gibi zaman alıcı olaylar ortaya çıkıyor.Siz siz olun internetten alışverişinizi güvenilir sitelerden ve bildiğiniz markalardan yapmaya çalışın.Aksi takdirde ortaya çıkan sorunlar sinirlerinizi bozup zamanınızı boşa harcayabilir.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap