İş yerinde Hareketsizliğe Son..

 

İşte iş yerinde kalori yakmak için uygulayabileceğiniz teknikler;

Dizleri kaldırın!
Uzun süre boyunca hiç kalkmadan yerimizde oturduğunuz oluyordur. Bu sırada kalori yakmak için yer varsa masanızın altında dizlerinizi kendinize doğru çekip uzatın. Eğer yok derseniz sandalyenizi boşluğa doğru çevirip bunu yapabilirsiniz.

Karın kaslarını çalıştırın!
Otururken ya da ayaktayken karın kaslarınızı iyice gerin ve sıkın bunu kimse anlamayacaktır.

Yürüyün ve konuşun!
Konuşmanın fazla olduğu bir işiniz varsa bu sorunu mikrofonlu kulaklık ya da kablosuz telefonlardan alarak sorunun yarısını çözmüş olacaksınız. Sorunun bir diğer kısmını ise telefon çalınca ayağa kalkıp konuştuğunuz süre boyunca yürüyerek çözebilirsiniz.

Sakız çiğneyin!
Evet sakız çiğneyin! Ne kadar kalori yakacağımız ise sakı çiğnediğiniz zamanla alakalı.

Yönünüzü değiştirin!
Diyelim ki tuvalete gideceksiniz fakat bu yol üzerinde bir kahveiçmek için mutfağa ya da arkadaşınızın masasına doğru ilerleyerek yolda ufak molalar verin. Unutmayın nekadar çok hareket ederseniz o kadar karınıza…

Su için!
Kalori yakmanın en iyi yönlerinden biri de su içmektir. Bu nedenle masanızda küçük bir şişe suyunuz daima olsun. Mümkünse küçük olanlarından alın ki bittikçe doldurmak için yürüyün!

Öğle yemeğinizi masanızda yemeyin!
Öğle yemeğinizde yiyenlerden seniz kalori yakmayı unutun! Eğer mümkünse yemekhaneye inin. Müsait değilseniz bile müsait olduğunuz zaman yemeklerinizi yemekhanede yiyin. Böylece hem iş yoğunluğundan kafanız dağılmış olacak hem de sağlıklı yiyecekler tüketmiş olacaksınız.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap