Pierre Cassi Erkek Kaban Mont Modelleri

Erkek Kaban Mont

Kış mevsiminin başrolleri bize sorarsanız hiç şüphesiz kabanlarımız, paltolarımız ve montlarımızdır. Altlarında kullandığımız parçalar bazen uyumsuzlukta çığır açsa da tarzımızı ve sağlığımızı koruyan kabanlarımız bu sebeple soğuk havalarda başrolü oynuyor. Peki nedir Kaban Mont?

 

Erkek Kaban Mont pek bilinmese de bir çeşit paltodur aslında. Palto deyince aklımıza genellikle ince uzun üst giysiler gelir fakat yanılırız. Trençkot, denizci paltosu ve pardösü gibi kaban mont da bir tür paltodur. Onu Kaban mont olarak ayıran özellikleri ize kendisinde kullanılan kumaşı, içerisinde kullanıcısını koruyan iç dolgu malzemesi ve kesiminin diğer türlere nazaran farklılıklarıdır. Bu sebepler kendisini diğer palto türlerine nazaran daha talep edilir kılan özelliklerin başında yer alır. Paltonun diğer çeşitlerine göre kesiminde farklılık olduğundan bahsetmiştik şimdi bu farklılık nedir bundan bahsedelim. Diğer palto türlerinden trençkot ve pardösü de görülen hafif bol ya da düz kesim oluşu Erkek kaban Mont söz konusu iken aranmayan bir durumdur. Kaban Mont kullanıcısının üzerinde onu sıkmadan saran, oturan bir forma sahip olmalıdır genellikle.

Denizci paltosu trençkotta gördüğümüz yaka detayları Kaban Mont söz konusu iken kullanıcısını tam anlamıyla sıcak tutması amacıyla fermuar ve düğmeyle yer değiştirir genellikle. Boyu söz konusu olduğunda palto türlerinde en çok çeşide Kaban Mont türünün söz konusu olduğunu söylesek yanılmış olmayız. Gördüğü talebin fazlalığı sebebiyle de  çeşitli ara boylara sahiptir bu ürün.

Ürünün içerisinde kullanılan dolgu malzemeleri kullanıcıya ısı yalıtımı sunabilecek niteliklere sahiptir. Kaban Montlarda düğme veya cep veya kapüşon detayıyla kendi boyları arasında da çeşitli model farklılıkları gösterir. Kullanıcılarının tercihine göre kapüşon kullanımına veya bu ekte yün benzeri malzemeler kullanmaya gidilir. Kaban Mont almaya karar verdiğinizde bu montun sizi bir başka giyim ürününden daha uzun yıllar korumasını beklersiniz bu sebeple bir Kaban Mont almak istediğinizde dikkat etmeniz gereken bir kaç husus bulunur.

Bunları sıralarsak ilk sırada kaban montun dışında kullanılan maddenin ısı ve sıvı  yalıtım gücü olur şüphesiz. Almaya niyetlendiğiniz kabanın size istediğiniz yalıtımı sunacak bir kumaştan doğru ve düzgün dikişlerle üretilmiş olması gerekir. Bir diğer husus ürünün sizin ölçülerinize uyum sağlayabilecek bir kalıbının olmasıdır. Kaban mont sizi sıkmadan ve kullanacağınız diğer giysinizi de bozmadan korumalıdır. Ve boyu da fiziksel özelliklerinize uygun bir noktada seçilmelidir.

Fiyat Bilgisi

 Bahsettiğimiz noktaları ve uygun fiyat garantisini bir arada bulmanızda ,uzun yıllardır erkek giyim sektöründe üretici ve satıcı olarak varlığını sürdüren PİERRE CASSİ  sahip olduğu geniş ürün yelpazesi ve artış gösteren bayi sayısıyla ülkenin dört yanında sizlere 50 yılı aşkın süredir keyifle  güvenli hizmeti vermektedir.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap