Selülite son vermek sizin elinizde!

Birçok kadının kabusu haline gelen selülit, bir türlü giderilemeyen sorunlar arasında yer aldığı sanılır. Her şeyin bir tedavisi olduğu gibi artık selülitin de tedavisi mevcut olarak bulunmaktadır. Selülitin tekrar oluşmaması için uygulayacağınız birkaç pratik yöntem de tedavi sonrası önemli olacaktır. Yiyecek ve içeceklerden destek almalı, dar pantolonlar kullanmamalı ve tuzu az kullanmalısınız. Bu şekilde portakal görünümlü bacaklardan kurtulabilirsiniz.

Selülitin bir tedavisi olduğundan bahsetmiştik. Bu tedavi mezoterapi olarak isimlendirilmektedir. Peki mezoterapi nedir?

selülit tedavisi:mezoterapi

selülit tedavisi:mezoterapi

Selülitin olduğu bölgelere çok ince iğnelerle ilaçlar verilir. Bu ilaçlar verildiği bölgedeki yağ bloklarını kırarak kan dolaşımını hızlandırır. Cildin altındaki yağ hücrelerini sıkıştıran, dolaşımı bozan sıvı atıklarının vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar. Ayrıca toplardamarların duvarındaki gevşeme ve geçirgenlik artışını da düzeltir. Tüm bu işlemlerden sonra selülitleriniz ortadan kalkacaktır. Tabi ki siz de bunu yukarıdaki saydığımız beslenme vb şeylerle desteklemelisiniz ki tekrarlamasın.

Mezoterapi nasıl uygulanır?

Tabanca şeklindeki aletin ucundaki iğneden selülitli olan bölgeye ilaç verilir. Tedavi sonrasında kişi günlük hayatına devam edebilir, herhangi bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Tedavinin yan etkisi de bulunmamaktadır. Fakat uygulandığı kısımda cilt tipine göre ufak morluklar oluşabilir. Kısa zamanda geçebilecek olan bu morluklar sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Mezoterapi hangi bölgelere uygulanır?

Mezoterapi karna, bacaklara ve kollara uygulanabilmektedir. Sadece selülit giderilmesinde değil, bazı bölgelere yerleşen ve verilmesi zor olan yağların parçalanmasında da uygulanabilmektedir.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap