Bahar diyetleri sizi aldatmasın

İçinde bulunduğumuz bahar aylarıyla birlikte fazla kilolarınızdan kurtulmak isteyebilirsiniz. Yaza çok daha formda girmek her kadının hayalidir. Yaza fit bir şekilde girmek için uygulamaya çalıştığınız bahar diyetleriyle sağlıklı bir şekilde kilo verdiğinizi düşünebilirsiniz. Diyet başlıkları sizi cezbeder ve o diyeti uygulamaya karar verirsiniz. Fakat bu şekilde bilinçsizce yapılan diyetler sağlığınızı tehdit eden sonuçlar doğurabilir.

Yapılması gereken diyetler kişiye özel olmalıdır ve diyetisyenin muayenesinden geçtikten sonra uygulanan programa göre diyet yapılmalıdır. Gerekli protein, karbonhidrat ve yağ oranına bakıldıktan sonra eksik olana göre işlem yapılmalıdır. Kilo vermede en önemli noktalardan biri de sağlıklı ve düzenli beslenmedir. Buna paralel olarak ta sağlıklı bir şekilde kilo vermek gerekmektedir.

bahar diyetleri sizi aldatmasın

bahar diyetleri sizi aldatmasın

İkinci dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de diyetle beraber yapılan egzersizlerdir. Bazı egzersizler kilo aldırabildiği gibi bazıları da kilo verdirir. Bölgesel zayıflamaya ihtiyacımız varsa buna göre hareketlere özen göstermeliyiz. Örneğin basen bölgemizin incelmesini istiyorsak basen bölgemizi eritecek hareketlere özen göstermeliyiz. Diyetin paralelinde yapılan egzersizler daha sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlarken aynı zamanda vücudunuzun sarkmasını önler ve size sıkı bir vücut sunar.

Diyete başladıktan sonra hekimin de düzenlediği şekilde sürekli kontrol altında olmak gerekmektedir. Kilo verme sürecinde değerlerin normal olup olmamasına bakarak diyet listesinde buna bağlı olarak değişiklikler yapılabilir. İdeal kiloya ulaştıktan sonra da beslenme alışkanlığı değiştirilmemelidir. Hekimin de isteğine göre ideal kiloyu korumak için koruma diyeti yapılmalıdır.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap