Diyetin düşmanları nelerdir?

Özellikle yaz mevsimine sayılı günler kala fazla kiloları sorun eden insan sayısında ciddi bir artışın görüldüğü herkesçe malumdur. Bu sorunu aşmak, fazla kiloları yok etmek için diyet listelerini hazırlamak, tercih edilen ilk yöntemlerden birisidir. Diyet yaparken karşılaştığımız sorunlardan biri, neyi ne kadar yiyeceğimiz konusudur.

En önemli unsur ise kuşkusuz yemek öğünlerini kaçırmadan yemekten geçer. Bunun da en önemlisi kahvaltı öğünüdür. Çünkü uykuda metabolizma yavaşladığından dolayı bir daha yemek yiyene kadar metabolizma hızı aynı kalır.

İş hayatının verdiği stres, hareketsizlik ve aşırı yağlı yemek yemenin yanı sıra tüketilen fast food ürünleri yüzünden hemen herkes fazla kilolarından şikayetçi olduğundan; radikal kararlar alarak fazla kiloları yakmaya başlamakta fayda var.

Kilo almamıza neden olan en büyük etmenlerden biri, yemeklerimizi hızlı bir şekilde yiyip çiğnemeden ayak üstü mideye göndermemizden kaynaklanıyor. Çiğnenmeden yutulan besinleri sindirmekte güçlük çeken mide, bunları sağa sola yağ olarak gönderir.

 

Bu da kişinin kilo almasına neden olur. Diyetlerimizin işe yaramamasının en büyük etkilerinden biri de takdir edeceğiniz üzere hareket eksikliğimizden kaynaklanıyor. Gelişen teknoloji ile eskiden yürümeden, sokağa çıkmadan yapamayacağımız şeyleri bugün internet ortamında bir tıklama yerine getiriyoruz.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap