Endoskopik Yöntem İle Burun Estetiği

Endoskopik yöntemle yapılan burun estetiği ameliyatlarında kişi daha çabuk gündelik hayata döner.Çağımızda aktif olan kişiler için şişliklerin çabuk geçmesi, işe çabuk dönme gibi özellikleri nedeniyle endoskopi çok avantajlıdır.

Burun estetiğinde neden endoskopik yöntem tercih ediliyor?

Burun estetiğinde giderek kapalı cerrahi işlemler tercih ediliyor. Kapalı işlemleri yaparken endoskopinin kullanımı modern çağın gereklerine uygun olarak daha az şişlik, hızla işe dönme ya da hızla aktif olma gibi avantajlar yaratıyor. Endoskopi bir yapıyı büyüterek ekrana aktardığından işlemde milimetrik kontrol sağlanmasında yardımcı olur.Burun estetiğinde1 mm fark bile güzel bir burun yaratabiliyor. İnce çalışmanın bu kadar önemli olduğu bir operasyonda endoskopun kullanımı oldukça avantajlıdır.

Endoskopik yöntem nasıl gerçekleşiyor?

Operasyonda mm çapında bir teleskoplarla burun içinden işlem yapılıyor. Teles kopun ucundaki görüntü ekrana aktarılıyor. Büyütülmüş olarak ekrana aktarılan görüntüye bakarak işlem gerçekleştirilir. Görüntünün daha büyük olması anatomik yapıların korunabilmesine imkan tanıyor ve işlemin çok hassas ve özenli yapılabilmesini sağlıyor. Bu yöntem ayrıca burun gibi içinin görülmesi ve aydınlatılması zor bölgeleri aydınlatma ve gözün göremeyeceği yerleri görme şansını veriyor.

Hangi durumlarda tercih edilmesi doğrudur?

Burun eğriliklerinde, burun derisi germelerinde ve revizyon burun estetiğinde başarılı sonuçlar almaktayız.Burun eğrilikler inde: Burnu iki ayrı hava yoluna ayıran ve burun sırtına destek olan septum adı verilen yapının eğriliği, burnun dışına yansır. Bir tarafa doğru eğilmiş, “S“ yapmış ya da düzensiz burun sırtı ve ucunun burun içindeki eğrilikler den kaynaklandığı sıklıkla görülür. Burun içi eğrilikleri tam düzeltmeden yapılan burun estetiği operasyonlarında, burun tekrar eski şekline döner. Özellikle geride olan eğriliklerin görülebilmesinde ve düzeltilmesinde endoskopi çok yardımcıdır.

Burun derisi germe: Yaşımız ilerledikçe alın ve kaşlar güneşin de etkisi ile düşmeye başlar. Bu yaşlarda yapılan burun estetiği operasyonlarında burun derisindeki yukarıdan gelen yığılmayı düzeltmeden yeterli sonuç alınamaz. Bunun için endoskopla saçlı deri içinden girilip düşen kaş içi ile birlikte burun derisi gerilir. Böylece onarılan iskelet üzerinde burun derisi daha kolay şekil alır.

Revizyon burun estetiğinde: Daha öne burun estetiği operasyonu geçirmiş, fakat burun sırtında düzensizliği, çıkıntıları olan kişilerde endoskop yardımlı burnu açmadan törpüleme mümkün. Burun sırtı fazla alınmış kişilerde ise yine endoskopi yardımıyla burun sırtına greft eklenerek burun sırtı yükseltilebilir.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap