Nasıl Kilo Verilir

Nasıl Kilo Verilir Ahmet maranki

Kilo vermek aslında çok zor değil. Düzenli bir diyet ve egzersizle bu işi halledebilirsiniz. Diyeti alıp uygulamakla bitmiyor. En başta doğru düzgün bir diyet listesi hazırlatmanız gerekiyor.

Altını çizerek söylemek istiyorum, dikkat edersiniz hazırlatmanız gerekiyor dedim. Yani kendi başınıza diyet listesi hazırlamayın veya etrafınızdan dergiden gazeteden duyduklarınızı alıp hemen uygulamaya geçmeyin.

nasıl kilo verilir

nasıl kilo verilir

Sürekli diyet yapıp ta bir türlü kilo veremeyen kişilerin hormonsal bozuklukları olduklarını bilmelidir. Yani diyetleri ve egzersizleri tam yaptıkları halde bir türlü kilo veremeyen kişiler hormonsal olarak düzensizlik yaşan kişilerdir.

Bu kişiler bir doktora gidip tedavi olabilmelerinin yanında bazı istisnai durumlar da vardır. Bu durumlar da birçok kişi hormonsal bozuklukları kabul etmeyip diyetleri daha da katı bir duruma getirebiliyorlar. Bu durumun farkında olmanız gerekir.

Kilo vermeye çalışıp kilo veremiyorsanız dediğim gibi yapıp ilgili uzmanlara başvurup durumunuzu öğrenmeniz gerekiyor.

Diyet yapıp sonuçlarını tam olarak alamıyorsanız, egzersiz yapmıyorsunuz demektir. Egzersizleri doğru ve tam yapmanız gerekiyor.

Bununla birlikte eğer stresli bir durumdaysanız, en başta stresin üstesinden gelmeniz gerekiyor. Çünkü stres bugün kilo almanın temel sebepleri arasındadır.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap