Ses Değiştirmek ve Ses Estetiği

Ses Değiştirmek ve Ses Estetiği

Birçok insan sesinden memnun değildir. Sesinizin bazen ünlü bir insanın sesine bazen de örnek aldığınız bir insanın sesine benzemesini istersiniz. Bunu yapmanız artık hiçte zor değil. Yapmanız gereken tek şey kulak burun boğaz doktorunuzun kapısını çalmak.

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. İsmail Koçak, Türkiye’de bir ilke imza atarak herkesin sesi ile oynayabiliyor. Hem İstediği kişinin sesini değiştirebiliyor hemde sesini kaybedenlere aynı ses tonunu geri veriyor.

ses estetiği

ses estetiği

Dr. Koçak bu anlamda gerek ünlüler gerekse talep gelen kişilerin seslerinin data kayıtlarını arşivleyerek elinde bulundurduğunu söylüyor. Bu ünlülerden bir kaçı ise; Zeki Müren’den, Necmettin Erbakan ve Ferdi Tayfur gibi oldukça ünlü kişilere ait.

Seslerini kaybetmek istemeyen sanatçılar, Dr. Koçak’a başvurarak ses kayıtlarını yapıyorlar ve herhangi bir aksilikte aynı seslerine tekrar kavuşuyorlar. Önceki sesine sahip olmasını isteyen kişiye sunulan tek şart, sesinin daha önceden data kaydının bulunması.

Dr. Koçak, Sakıp Sabancı, Recep Tayyip Erdoğan, Orhan Gencebay, Hülya Avşar, İbrahim Tatlıses gibi oldukça ünlü ve Türkiye’ de isim yapmış kişilerin ses özelliklerini data kaydı yaparak sakladığını belirtiyor. Ünlüler habersiz bir şekilde seslerini garantlilemiş oluyorlar.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap