Yanlış sütyenin yol açtığı problemler nelerdir

Doğru ölçünüzü ve bedeninizi bilmiyorsanız, nasıl problemlerle karşı karşıya kalırsınız?

Göğüslerinizin doğru ölçüsünü biliyor musunuz?
Eğer bilmiyorsanız en kısa sürede öğrenin çünkü yanlış sutyen birçok probleme neden oluyor. Göğüslerinizin sarkmasına, göğüslerinizde deforme olmasına, göğsünüzde kist oluşmasına ve sırt-bel ağrıları yaşamanıza neden olabilir. Bütün bu sağlık problemlerini yaşamamak için yapmanız gereken tek şey sutyen ölçünüzü doğru belirlemek.
Pamuklu ve keten sutyenler yazın tercih etmemiz gerekenlerdir. Göğüslerinizde problem oluşmaması için kaliteli ve doğru materyallerin kullanıldığı sutyenleri tercih etmelisiniz.

Peki ama sutyen ölçümüzü doğru bir şekilde nasıl alabiliriz?
İki çeşit ölçü vardır. İlki sutyen beden ölçüsü; mezurayı sırtımızdan göğsümüzün tam altından geçirip ölçüyü bir kağıda not ediyoruz. Ardından ikinci ölçü olan göğüs kap ölçüsünü göğüslerin tam üzerinden alıyoruz ve bunu da not ediyoruz.
Göğüs kafesi ölçüsüne göre göğüs beden ölçümüzü öğreniyoruz. Mesela göğüs beden ölçüsünde çıkan rakam örneğinin 80 ise bedeniniz 80’dir. Göğüs kap ölçüsünü (82) göğüs beden ölçüsünden(80) çıkarmamız gerekir. Yani 82’den 80’i çıkarınca 2 rakamını elde ediyoruz. Bu durumda göğüs kap bedenimiz A’ dır. Çünkü bu işlem sonucunda elde ettiğimiz rakam eğer altı buçuğun altındaysa göğüs kap bedenimiz A’ dır. 6,5 ve 12 cm arasındaki göğüs kap bedeni B’ dir. 12 ve 17 cm arasındaki göğüs kap bedeniyse C’ dir.
Artık nasıl doğru ölçü almamız gerektiğini bildiğimize göre yanlış sutyen tercihleriyle sağlığımızı ve güzelliğimizi tehlikeye atmamak için bedenimizin biran önce sağlamasını yapalım.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap