ERKEK GÖMLEK MODELLERİ

ERKEK GÖMLEK MODELLERİ

Erkek giyiminde yüzyıllardır gömleğin yeri ve önemi büyük olmuştur. Günümüzde de giyimine özen gösteren erkeklerin gardroplarında erkek gömlek modelleri önemli bir yer tutmaktadır.

Günlük hayatta, iş hayatında, özel davetlerde, okulda birbirinden farklı çeşitte erkek gömlek modellerini görmekteyiz. Farklı kesimlerde ve kalıplarda, farklı vücut tiplerine uygun erkek gömlek modelleri hakkında tüm merak edilenleri bilginize sunuyoruz.

Klasik, spor, modern, slim fit, regular fit, desenli, düz renk, çizgili, ekoseli, her mevsime uygun yazlık, kışlık gömlek seçenekleri erkek gardrobunun vazgeçilmezleridir.

Erkek gömlek modelleri keten, denim, pamuk, polyester, saten, ipekli kumaşlardan üretilmekte ve şık tasarımlarla piyasaya sunulmaktadır.

KULLANIM YERLERİNE GÖRE ERKEK GÖMLEK MODELLERİ

İş hayatında, toplantı ve davetlerde tercih edilen erkek gömlek modelleri, klasik gömlek grubuna girmektedir. Genellikle takım elbise içine giyilen ve yakası kravat takmak için uygun olan gömleklerdir. Pamuklu ya da pamuklu – polyester karışımından düz renk, çizgili, kendinden desenli çeşitleri ile piyasada farklı markalar adı altında bulunmaktadır. Slim ve regular fit kalıp klasik erkek gömlek modelleri erkeğe şıklık, ciddiyet ve tarz katmaktadır.

Spor giyimi sevenler ve rahat giyinmeyi tercih edenler, casual ve spor erkek gömlek modelleri gardroplarında bulundurmaktadırlar. Genellikle jean ve kanvas pantolon ile spor ceket içine ve hatta spor takım elbise ile kombin yapılmaktadır. Çizgili, kareli ve desenli kumaşlardan üretilmekte ve soksak şıklığını temsil etmektedirler.

Gece özel davetlere, balo ve düğün gibi cemiyetlere katılmayı seven erkekler için ceremony erkek gömlek modelleri idealdir. Simokin ya da klasik takım elbise ile kombin yapılmaktadır. Ata ya klasik ya ka gömlekler hem kravat hem de papyon ile kullanılmaktadır. Duble manşetleri olup, kol düğmesi ile şık bir görünüm kazanmaktadır. İpekli kumaş ya da pamuk polyester karışımı kumaşlardan üretilmektedir.

Ceremony erkek gömlek modelleri genellikle düz beyaz renk tercih edilse de parlak ve çarpıcı renkte de kullanılmaktadır. Özellikle son yılların trendi mor, bordo, pembe gibi renkler revaçtadır.

Tüm erkek gömlek modelleri regular, casual, slim fit olarak kişinin anatomisine ve tercihine göre tercih edilmektedir.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap