Erkek Takım Elbise Tasarım Çeşitleri

 

Erkek Takım Elbise

Tarih sahnesine girişinin İspanyollar tarafından yapıldığı savunulan takım elbise oradan Avrupa’ya ve dünyaya yayıldı. Aynı kumaştan oluşturulmuş birbirini takip eden pantolon ceket ve yelek üçlemesi bu adı aldı. İlk ortaya çıktığında soylu kesime ait olan bu kıyafet tarzı daha sonra orta kesime ait erkeklerin daha saygın görünme isteklerine hizmet etti ve bu kesimler tarafından da kullanılmaya başlandı. Sanayi devrimi ve getirdiği makineleşme ise ticareti ve kent yaşantısını güçlendirince takım elbise sınırlı bir sınıfa hitap etmekten çıkarak halka yayıldı. Sadeliği ve ciddiyeti arayan ve bunu düşündürmek isteyen erkeklerin tercihi haline geldi. Günümüzde iş dünyasının ve kamu kuruluşlarının vazgeçilmez unsuru olan takım elbise hem kadın hem erkek nüfusunun belirli bir kısmına hitap etmektedir. Tarih sahnesine girişiyle beraber  gelişen hızlı yükselişinin altında takım elbisenin bir bütün olarak uyumunun getirdiği şıklık, göz dolululuğu  ve yansıttığı ciddiyet  yer almaktadır şüphesiz. Kültürden kültüre, mevsimden mevsime , tarza göre ve  çeşitli sebeplerden ötürü ufak tefek farklılıklar gösterse de ana hatlarından ve temel özelliklerinden ayrılmadan dünyanın neredeyse her yerinde tercih edildiği bilinen bir gerçektir.

 Erkek Takım Elbise Çeşitleri

Kullanılacağı mekana ve duruma göre dahi çeşitlilik gösteren takım elbise her ne kadar ciddiyetle birlikte anılsa da günümüzde üretilen spor kesimleriyle birlikte günlük yaşantısında da takım elbise tercih eden beylerin kurtarıcısı oluşmuştur. Kullanılacağı ortama göre takım elbiselerin kumaşlarında değişikliklere gidildiği söylenebilir.

Klasik Takım Elbise :Kullanıcının ölçülerinden bir miktar büyük yapıya sahip bedene tam oturmayan ama salaş bir yapısı da olmayan takım elbiselerdir.

Spor Takım Elbise: Günlük yaşantısında rahatını da muhafaza etmek isteyen beylerin doğru ölçülerle rahatlığını ve şıklığını bir arada bulunduran takım elbiselerdir spor Takım Elbiseler.

Slim Fit Takım Elbise: Klasik kesim takım elbiselere nazaran üste oturan bir kalıba sahip bu takım elbiseler ince ve uzun yapıdaki erkeklerin tercihleri arasında yer almaktadır. Genellikle genç kesimin talep ettiği bir tür olarak bilinir.

Erkek Takım Elbise Kombin Önerileri

Günlük şıklığı yakalamak isteyenler için gri  veya mavi tonlarında spor kesim takım elbiselere ağırlıklı olarak yumuşak ve açık renklerde, mümkünse beyaz spor tarzdaki ayakkabılarla aradıkları rahatlık ve şıklığı yakalamaları mümkün olacaktır.

Daha ciddi bir görünüm elde etmek isteyen beylerin ağırlıklı olarak yelekli lacivert ve siyah renk takım elbiseler tercih edebilirler. Içlerinde renkleri ile zıtlaşmayan renge sahip gömleklerle  ve doğru ayakkabılarla istedikleri ağırlığı bulmaları kaçınılmaz.

Erkek Takım Elbise Fiyatları

Ürün grubunun tamamının veya parçalarının kendi içine çok çeşitlilik gösterdiği takım elbiselerde üretici ve satıcı olarak kendi ürünleri ile sektördeki varlıklarını 50 yılı aşkın bir süredir sürdüren PİERRE CASSİ   bu konuda  tarzına önem veren beylerin  isteklerine karşı geniş ürün portföyü ve uygun fiyatlarıyla size hizmet vermektedir.

 

 

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız Giriş Yap